ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВІДМОВИ ВІД КУРІННЯ

  • event5
  • event2
  • event3

event4

event1

«Разом МИ – СИЛА!»

 

Відвідування комітету Верховної Ради у закордонних справах  до Міжнародного Дня відмови від куріння

  • ev7 n

У Міжнародний день відмови від куріння
(15 листопада) ліцеїсти зустрілися з народними депутатами Остапом Єднаком та Ганною Гопко (керівник відділу адвокації Коаліції громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну»). Цей день - прекрасна можливість обговорити сумну статистику України, де розповсюдження тютюнових виробів носить характер епідемії. Ліцеїсти представили фото-приклади реклами тютюнових виробів, яку вони спостерігають кожного дня, і закликали депутатів заборонити виставляти сигарети на вітринах та яскраво їх оформлювати. Також діти розповіли, що їх однолітки без будь-яких перешкод можуть купити електронні сигарети та нікотинові наповнювачі для них (як в магазинах, так і он-лайн в інтернат магазинах) і наголосили на важливості державного регулювання цих небезпечних товарів. Народні депутати та представники громадської організації «Життя» були вражені обізнаністю та активною позицією дітей щодо шкоди від куріння. З метою привернення уваги держави до проблеми поширення тютюнокуріння учні 10-А класу та 10-Б змонтували соціальний відеоролик, в якому наголосили захистити політику охорони здоров’я та безконтрольному продажу тютюнових виробів в кіосках, які заполонили місто.

  • ev 8

Учні закликали звернути увагу уряду на прийняття податкових і цінових заходів по скороченню попиту на тютюнові вироби, вжити заходів з регулювання маркування та упаковки тютюнових виробів, з метою попередження людей про небезпеку цієї шкідливої звички, а також заборонити стимулювання продажів і реклами та можливості спонсорства тютюнових компаній. Доречним і потрібним є повсюдне надання кваліфікованої допомоги тим, хто вирішив позбутися від цієї шкідливої звички.


Довідка. Всесвітній день відмови від куріння

Кожний третій четвер листопада відзначається в світі як Всесвітній день відмови від куріння, який щорічно ініціюється Міжнародним союзом боротьби з раком. Ідея цього дня – закликати людей відмовитися від куріння хоча б на день, щоб звернути їх увагу на те, що кожна викурена сигарета завдає шкоди їхньому здоров’ю. Вперше ідея кинути курити на один день народилася в Артура Мулані, коли він у 1971 році закликав людей відмовитися хоча б на один день від сигарет, а на заощаджені кошти зробити ремонт місцевої школи. У 1974 році «Don’t Smoke Day» або «День некуріння» був вперше публічно проголошений на сторінках газети «Монтічелло Таймс», штат Міннесота. 18 листопада 1976 року каліфорнійське відділення Американського товариства раку вперше надало фінансування на рекламу цього дня. Відтоді цей день дістав назву День відмови від куріння та з часом став міжнародним.

Педагог-організатор, Чванько Л.В.