Міжнародне співробітництво в Кловському ліцеї № 77

 

 
England Poland Europe integration

Великобританія

Польща

Європейська інтеграція

Євроатлантична інтеграція

Кловський ліцей співпрацює з Аббі Коледж (Abbey College), Ленгвич Лінк Скул (Language Link School), Лондон Мерідіан Коледж, Френсис Кінг Скул (Francis King School) (Великобританія). Між нами та англійськими закладами проходить шкільний обмін, листування, що сприяє розвитку добрих відносин між країнами та зміцнює дружбу дітей різних країн, дає можливість практикуватись у сфері спілкування англійською мовою.

Договора про співпрацю передбачають:

 • зміцнення дружніх стосунків між учбовими закладами кореспонденцією, обміном досвідом роботи та ін. ...
 • сприяння стосункам між учасниками проекту протягом року(листування)та заохочення до продовження стосунків
 • організація подорожі та проживання школярів і вчителів в родинах
 •  організація дозвілля груп
Кожного року групи учнів нашого ліцею під керівництвом вчителів Довгань О.В., Філімонової С.А., Чесановської Н.А. виїзжають в Лондон (Англія) з метою ознайомлення з культурою та історією міста, також, в рамках співпраці були проведені тритижневі курси англійської мови для дітей та стажування вчителів.

Велика увага приділяється співпраці з сусідньою Польщею. Дія угода з організацією «Польські Гарцери».

За час існування договору діти нашого ліцею відвідали Гарцерські табори у Вільчо та Корчакові. Міжнародне товариство Януша Корчака є одним з основних партнерів ліцею.

В нашому шкільному музеї діє постійна виставка, присвячена видатному педагогу Янушу Корчаку. Багато матеріалів на виставці передані нам польською стороною. Також регулярно проводяться екскурсії у шкільному музеї з залученням членів товариства Януша Корчака з Голландії та Польщі. У жовтні 2012 року в ліцеї відбулась конференція, присвячена творчості письменника.

У цьому році у жовтні-листопаді наш ліцей разом з міжнародною спільнотою відзначали 70 років з дня загибелі та 100 років з дня заснування сиротинця у Варшаві, Польша. Був проведений тиждень вшанування пам’яті Януша Корчака.

Спільно з НПУ ім. Драгоманова, уповноваженим Президента України з прав дитини Ю.Павленком, Міжнародним фондом відродження на базі ліцею були проведені наступні заходи:

 • 13.11.2012 відкриття виставки польських плакатів – переможців конкурсу «Немає дітей – є люди»
 • 14.11.2012 вистава за творами Я.Корчака «Все буде гаразд» та тематичні уроки
 • 17.11.2012 день відкритих дверей в ліцеї «У гостях в Я.Корчака» (майстер – класи, перегляд мультфільмів, документальних стрічок, екскурсії музеєм, Концерт Київського дитячого хору «Щедрик», презентація творів Я.Корчака.
 • А також директор ліцею Співакова І.Б., директор музею Кловського ліцею № 77 Петровська С.Б., вчитель Чесановська Н.А. прийняли участь у Міжнародному Конгресі по правах дитини у Варшаві у грудні 2012.

Неможливо уявити сучасний учбовий заклад, який би не працював в напрямку європейської інтеграції. Тому наш ліцей має стосунки з європейським Парламентом «Україна-Євросоюз». Минулого року навесні в нашому ліцеї була проведена сесія Європарламенту з питань другої світової війни. Зараз проходить листування та робота по підготовці сесій з питань глобального потепління, поширення міжнародного тероризму та ін.. За 2012 рік в лцеї проведений День Європи, проведені екскурсії, у вересні проведений мітинг пам’яті жертв Холокосту.

Наш учбовий заклад також плідно співпрацює з міжнародними громадськими організаціями та дипломатичними представництвами. Вже багато років триває співпраця з посольством Південної Кореї, проводяться спільні конференції, моніторинги, семінари.

Німецька кафедра ліцею співпрацює з Гете інститутом, бере участь у відвідуванні виставок, семінарів, конкурсах та проектах.

Кафедра англійської мови співпрацює з видавництвом Лонгман, Кембридж, Макмілан та Оксфорд, відвідує виставки та семінари

У рамках співпраці з Оксфорд Груп був проведений теле-урок за допомогою Скайп у реальному часі Київ (учні ліцею) – Лондон (викладач) на тему “Review of the British History”

В навчальному закладі проводились такі заходи:
 • листопад-грудень 2012 - фотовиставка «Європа очима ліцеїстів»
 • січень-лютий 2012 - фотовиставка та виставка творів на тему «Європа, яку ми не знаємо"
 • березень 2013 - конкурс серед старшокласників (8-10 класи) на кращу мультимедійний проект- презентацію країн-членів Євросоюзу»
 • квітень 2013 - моніторинг серед старшокласників на тему «Взаємовідносини України з ЄС»
 • травень 2013 - інтерактивний семінар «Висвітлення другої світової війни у підручниках історії різних країн світу»