Музей історії Кловського ліцею № 77

Logotip«Лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть...». Ці слова нашої національної гордості – Ліни Костенко можуть бути ключем для всієї діяльності музею історії школи. Ми вважаємо наш музей храмом пам'яті, де ми «воскрешаем отцов» ( за виразом російського мислителя Федорова.) Впродовж довгих років ми збирали матеріали та створювали музей. Це було нелегке завдання, але ми це зробили. Храм є, люди йдуть.


Музей історії Кловського ліцею №77 існує з 1979 року, коли була відкрита перша невеличка експозиція. Протягом двадцяти років музей поповнювався документами, фотографіями, листами, реліквіями епохи. Збирався він силами учнів, вчителів, випускників цієї школи різних років. Численні опитування, пошуки живих і поховань померлих, листи до організацій та окремих осіб, записи бесід, зйомки відеофільмів, збирання речей шкільного побуту минулих років були частиною великої кропіткої роботи, проведеної нами. Слід зуаважити, що весь освітянський довоєнний архів згорів в полум'ї Великої Вітчизняної війни. Ніяких документів про школу не залишилось. І ми довго не сподівались, що зможемо знайти достатньо матеріалів для музею. Ми ходили від будинку до будинку, розпитували людей - старих киян про школу, шукали випускників.

Музей – результат колективної праці. Тому ми говоримо – наш Музей. Зараз в ньому налічується понад 6 тис. експонатів. Нашому ліцею вже понад 110 років. Тому його історія, як у дзеркалі, відбиває всі події ХХ століття. Все, що відбувалося в світі й у долі нашої країни, пройшло через долі наших випускників та вчителів. Музей зберігає пам’ять про всіх тих, хто вчив і вчився, про їх думки та пошуки, кохання та працю, участь в захисті Вітчизни.