Як увійти в навчальний ритм після канікул

 Канікули завершилися. Час повертатися  до уроків та домашніх завдань. Але ж одразу включитися в робочий ритм – справа не з легких! Ось декілька важливих рекомендацій, на які потрібно звернути увагу, щоб не так складно було розпочинати новий навчальний рік.

✓ У більшості школярів початок навчального року викликає змішані почуття. З одного боку, довгоочікувана зустріч і спілкування з однокласниками та друзями, обмін подіями, які кожен пережив протягом канікул, а з іншого — усвідомлення необхідності та всієї серйозності навчання. Тому так важливо морально готуватися до навчального року. Ключовим тут є внутрішнє налаштування,  не «страждати» і не казати  собі:  «Ой, як не хочеться йти в школу (вчитися)». Хай вашим девізом стане позитивне твердження: «Я йду до школи з бажанням, задоволенням, цікавістю».

✓ Важливо завчасно подумати про створення комфортних  умов  для  навчання , пройтися по магазинах у пошуках щоденника, зошитів, ручок тощо.

 

✓ Крім того, потрібно не забувати «тренувати» свій мозок, готувати до сприйняття і засвоєння нових знань. Так наш мозок влаштований, що без тренувань ніяк. Ви замислювалися над тим, чому перші тижні навчального року відведені для повторення? Справа в тому, що за літо забувається частина пройденого раніше матеріалу. Тому, поки не розпочалося активне вивчення нового навчального матеріалу варто в спокійному темпі «розбудити» мозок шляхом гортання зошитів та підручників за минулий навчальний рік.

✓ Самостійно або разом з батьками складіть розпорядок дня і розподіліть час для навчання, відпочинку та інших занять та  намагайтеся йому слідувати. У цілому навчання та інші додаткові заняття повинні займати не більше 10 годин. При цьому на здоровий повноцінний сон виділяється 8-9 годин, ще 3-4 години - вільний час.
     ✓ Щоб не сідати з перших навчальних днів  за парту в напівсонному стані, варто поступово переходити з «літнього» режиму на «шкільний», тобто раніше лягати і раніше прокидатися. Щоб збирання до школи не перетворювалось у щоденні хвилювання, у перші тижні вересня будильник повинен піднімати вас на 10-15 хвилин раніше, ніж зазвичай під час навчального року. Оскільки саме зараз потрібно більше часу, щоб прокинутися, поснідати і взагалі сконцентруватися на зборах в школу.
    ✓ Збирайте шкільне приладдя з вечора, перевірте, чи не переплутано розклад, чи всі потрібні на наступний навчальний день підручники та зошити лежать в портфелі, чи не забули про змінне взуття та одяг. У цьому випадку вранці вам буде набагато легше прийти до школи без запізнень і нервування.
    ✓У період шкільної адаптації організм стомлюються більше, ніж зазвичай, тому особливо важливі прогулянки на свіжому повітрі після занять і перед сном.

✓Також  не слід забувати про правильне харчування. У перший місяць після канікул організм витрачає набагато більше енергії, відсутність якої може призвести до зниження імунітету. Сніданок повинен бути обов'язковим, як і свіжі фрукти та овочі в щоденному раціоні.

✓Чергуйте види діяльності, привчайте себе робити перерви, щоб розім'ятися, прогулятися, чергуйте складніші та легші завдання, наприклад, розв’язування математичних задач та вивчення віршів напам'ять.

Говорять, як зустрінеш новий навчальний рік, так його і проведеш, тож врахуйте вище зазначені рекомендації і докладіть максимум зусиль, щоб розпочати навчальний рік  правильно, задати собі потрібний навчальний ритм та налаштуватися  на позитивний лад. Успішної адаптації, натхнення та успіхів у навчанні!

Практичний психолог
Ігнатюк І. І.